POLÁČEK JOSEF - osobní stránky

 

Kdybych žil v pravěku

Kdybych žil v pravěku, tak bych asi nepřežil a prostřednictvím několika dalších mezigenerací bych se nedočkal dneška. Ne, že bych snad umřel hlady - mamutů prý bylo v pravěku podstatně více než dnes a nejen mamutem živ byl člověk, takže nakonec i o těch koříncích se dalo existovat. Problém mi dělá pochopení tehdejšího systému rozmnožování lidí... Prakticky to asi bylo stejné - však to znáte - motýlek... květinka. Já si jen nedovedu sebe sama představit v té roli pratáty, jak někde číhám na nějakou ženskou pramámu, pak ji praštím do hlavy a omráčím, posléze ji odtáhnu do své jeskyně.

Tady jsem narazil. Mám vlastně "svou" jeskyni? To všichni praotcové funěli v jedné společné jeskyni? A ostatní to snášeli v klidu? Byl skutečně můj "pratáta" zároveň i mým skutečným otcem? Nejsem náhodou nevlastní? Nebo levoboček? Nebo - nedej bože - levoboček z jeskyně spoza kopce? Čím více o tomhle problému přemýšlím, tím více nových problémů zjišťuji a začíná se to dost zamotávat. Už prvopočátek se mi zdá dost problematický...

Předpoklad vhodného místa: Už to, že se v pravěku postavím na to správné místo, kde je pravděpodobnost, že tudy někdy někdo půjde, vyšší než nula - a bude to zrovna žena, je mizivá. Prataťkové asi nebyli tak naivní, aby číhali na pramatky někde, kde se v životě nemihnul alespoň jednou mamut. Pramatky zase nebyly tak naivní, aby pořád pojídaly kořínky, takže se asi většinou potulovaly kolem mamutích stezek.

Z otce na syna se tehdy dědily a předávaly životně důležité znalosti - například: kudy chodí mamuti, tudy chodí i ženy. Oni asi pralidé měli ty cestičky nějak zmapované - jak místně (kudy chodí ženské), tak i časově (podle roční doby). Jeskynní malby možná nebyly tak primitivní, jak si dnes myslíme!

Leží na zemi - a co teď? Když už jsem se odhodlal na tuhle loupeživou výpravu a skolil na zem moji první ženu... Ono se vlastně nikde nepíše (ani pan Štorch o tom nepsal ve svých knihách o Kopčemovi), na který pokus to byla "ta pravá". Vzhledem k tomu, že je dost nepravděpodobné, že by si (se) pratatík tahal přes hory - doly do své (společné) jeskyně nějakou ženu, která by nakonec "nepasovala".

Stejně je to zajímavá věc - ona se žena přece jen většinou po té ráně do hlavy probrala. A nezdrhla... Možná, že zdrhla - ale to pak určitě nebyla moje pramáma. Anebo se neprobrala - tak to taky nebyla moje pramáti! Možná byla několik dní přivázaná někde v koutě jeskyně, aby přivykla tomu smradu. Pak to s ní zkusil pratáta (možná ani nepočkal, až si pramáma zvykne na smrad jeskyně). V případě, že by "neprošla" jeho sítem výběru, v jeskyni bylo určitě několik dalších zájemců. A tady se dostáváme k důvěryhodnosti pravěkých matričních záznamů! Jsem opravdu svůj syn?

Ono někdy nevědět je lepší... A tak tady třeba někde máme bratry a sestry, aniž by o nich někdo měl tušení. Třeba ten člověk, co nás nedávno vykradl, byl můj (ne)vlastní bratr? Vlastně jsem asi neměl chodit ani na policii a něco hlásit. Přece nebudu troškař a nebudu zaměstnávat policajty kvůli vykradenému bytu, když to bylo vlastně v rodině. Autorádio určitě skončilo někde ve frcu - třeba patřil mé (ne)sestře... Když tak nad tím uvažuji, tak ten socialistický utopismus měl vlastně něco do sebe! Holt - v každé době se snažíme o sebe nějak postarat.

Ale třeba to bylo jinak.

Nahoru

Dobré rady

imgNevenčete psa tím, že jej vymačkáte na balkónu.

Nepřiznávejte sousedovi z domu, že jste snědli jeho kocoura! Soused by vám to nikdy neodpustil.

Nikdy neříkejte nikdy, protože nikdy nevíte, kdy to nikdy může nastat!

Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde iniciativní blbec, který neví, že to nejde, a udělá to!

img
 
Copyright © 2002 - 2022 Poláček Josef | All rights reserved.
Aktualizace: | Počet návštěv: 
banner